logo Tasarım

Logo Örnek Çalışmaları

Logo örnek çalışmaları,amblem örnek çalışmaları web sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Logo tasarımlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için ( logo fiyatları, logo çalışma süreci , logo tasarım çalışma şekli) iletişim bölümünde yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

LOGO TASARIMININ ÖNEMİ

Logo Tasarım, firmaların kurumsal kimliğinin en temel parçasıdır. Bir firmanın logo tasarımı oluşmadan herhangi bir kurumsal kimlik tasarım öğesinin, web site tasarımının ya da çeşitli reklam çalışmalarının hazırlanması mümkün değildir. Bu nedenle firmaların kurumsal kimlik tasarımı hazırlanırken çalışmalara logolardan başlanır.Öyle ki amblem, markaları temsil ettiği için gerekli fontu gerek kullanılan renkleri ile kusursuz olmalıdır. Bu noktada tasarımı yapan grafik tasarımcıların firmanın faaliyet alanlarına, imajına ve diğer çeşitli tüm detaylara dikkat ederek bir tasarım oluşturmaları gerekmektedir.

Kurumsal kimliğinizin en önemli parçası olan logo ve amblem tasarımlarını size özel tasarlayabiliriz.

Logo tasarımında Önemli Noktalar

Her sektörün kendine özgü simgeleri ve renkleri vardır. Amblem ve logo tasarımı sektörlerin renkleri ve simgeleri dikkate alınarak bir bütün içinde profesyonelce tasarlanmalıdır.Örnek verecek olursak; Avukat logo tasarımında hukuk simgeleri dikkate alınır; teraziler ,tokmaklar ,hukuk kolonları gibi ,inşaat logo tasarımında ise inşaat,bina,yapı gibi simgeleri dikkate alınır.Yine benzer örnekleri diğer sektörler için tasarlanan logolara da vermemiz mümkündür.Tasarımda tasarımında bir diğer dikkat edilecek görsel konu ise logo veya amblemin rengidir. Logo örneklerini inceleyerek logo renklerinin simgeler üzerinde yaratmış olduğu etkiyi daha iyi analiz edebilirsiniz. Renklerin düşüncelerimiz üzerinde psikolojik ve duyusal olmak üzere büyük bir etkisi vardır. Bir kaç örnekle tanımlamak gerekirse ;Kırmızı rengi tansiyonu yükseltir, iştah açar ve kan akşını hızlandırır. O yüzden  restauran logoları içi özellikle kırmızı renk tercih edilir.Gri renk ise;  diplomatik ve ağır bir renktir. Ayrıca gözün en rahat ayırdığı renk olarak bilinir.Ciddiyeti temsil eder.Avukat logolarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Logo Tasarım Boyutları Nasıl Olmalı?

Firma ,büro ya da şirket logo ya da amblemi  yüksek çözünürlükte  tasarlamak gerekmektedir. Boyutların tasarımcılar tarafından ideal bir şekilde belirleneceğini bilmeniz yeterlidir. Tasarım sürecinde önemli olan yüksek çözünürlük ve kalitedir.Tasarım onaylandıktan sonra müşterilerimize logo için özel bir dosya hazırlanır. Bu dosyanın içinde tasarımın vektörel formatları bulunur. Müşterilerimiz diledikleri zaman bu dosyanın içindeki formatları;  tabelalarında , internet ortamında ya da baskı için kullanabilirler.